Sikdope - Polak który podbił Amerykę

известные картины и новости из мира искусства

Sikdope to artysta który podbił scenę klubową w Ameryce oraz uczestnik największych festiwali na świecie, a prywatnie? Dawid Kabaciński bo tak właśnie brzmi jego prawdziwe imię i nazwisko. Mało kto wie że jest Polakiem, jednak chyba każdy zna jego "flagowy" utwór - Snakes.

Mimo że kawałek pojawił się w sieci w 2016 roku to nadal jest grany na największych festiwal na całym świecie przez największe gwiazdy muzyki klubowej m.in. Tiesto. Kawałek pojawił się również na tegorocznej edycji Sunrise Festival w secie Fafaq'a.

{youtube}https://www.youtube.com/watch?v=nuGuqYNC4HU{/youtube}

Swoją karierę zaczynał w jednym z Koszalińskich klubów, od początku stawiał sobie bardzo wysoko poprzeczkę. W jednym z wywiadów po powrocie z trasy koncertowej po Stanach i Kanadzie powiedział "Powiedziałem sobie, że dopóki duża wytwórnia się mną nie zainteresuje, to ja nie będę wydawał w małych wytwórniach swoich numerów". Dzięki nawiązaniu współpracy z największą wytwórnią muzyczną w Stanach - Spinnin' Records, wydał wspólny kawałek z Borgore "Unicorn Zombie Apocalypse" który okazał się wielkim hitem na świecie.

{youtube}https://www.youtube.com/watch?v=UyI4v5sxT54{/youtube}

W 2015 roku pojawił się krótki reportaż który ukazał się w kronice TVP, możecie zobaczyć go poniżej.

?>

W tym roku pojawił się również na najbardziej znaczącym na świecie festiwalu czyli Tomorrowland w Belgii. Fakt iż Sikdope odniósł sukces nie oznacza że zapomniał o swoich korzeniach. W ostatnim czasie bardzo często odwiedza polskie kluby gdzie gra naprawdę ciekawe sety. Odwiedził już m.in. Energy 2000, Club Magic, Manhattan Club, EX Club, a już 14 października pojawi się w Klubie Holidays Orchowo. Skala jego występów w Ameryce jest bardzo duża, o czym świadczy jego trasa koncertowa dostępna na oficjalnym profilu Sikdope - Tour Dates.

Sikdope bierze udział w głosowaniu w prestiżowym rankingu - Top 100 DJs 2017, dlatego zachęcamy do oddania głosu własnie na Dawida. Po sukcesach jakie odniósł bez wątpienia należy mu się miejsce w pierwszej 100, a na pewno zmotywuje go do dalszej pracy oraz jeszcze lepszych kawałków. Swój głos możecie oddać na

www.sikdope.com/vote

Oficjalne kanały:

Facebook

Spotify

YouTube

Soundcloud

Twitter

Instagram

Snapchat