Taki tydzień - strona B (08-14.08.2017)

известные картины и новости из мира искусства


Jeśli myśleliście, że Strona B "Takiego tygodnia" będzie krótsza od ostatniej "Strony A"... tak, mieliście rację. Jednak warto dodać, że tylko o jeden numer. Dlatego zapraszamy na odkrycie siedmiu produkcji rekomendowanych przez Z Dobrej Woli!Niezależnie od ilości omawianych utworów, tutaj zawsze odnajdziecie wiele emocji. No to zaczynajmy:


OneBeat - Blue Dawn (Motion Blue Remix) [Addictive Sounds]Moim zdaniem, tytułowy numer z EP-ki OneBeat'a (Przemysław Drozdowski, Polska) "Blue Dawn" dla Addictive Sounds posiada jedną z moich ulubionych melodii tego roku! Label Dimitrija Bondarenki zyskał aż trzy remiksy tej cudownej produkcji, w tym od Motion Blue (Damian Misiarz, Polska). Nie jest on nową postacią na scenie (na Beatporcie możecie odnaleźć jego wydania z 2012 roku), jednak teraz jego kariera może nareszcie naprać właściwego rozpędu!

Przede wszystkim, odnajdziecie tutaj bigroomową alternatywę dla oryginału z ciekawą, dodatkową melodią, dodaną przez Damiana w breakdownie. Na przykład, jeśli lubicie styl Davida Gravella, myślę, że praca naszego rodaka przypadnie Wam do gustu. Pokazuje ona nie tylko umiejętności Damiana, ale także ogromną pasję i ekscytację, którą bierze z tworzenia muzyki. Kto wie, być może za kilka miesięcy, będzie on na ustach najlepszych muzyków... Damian, wszystko w Twoich rękach!

Obserwujcie uważnie jego alias!

PS. Życzliwe ptaszki ćwierkają, że Motion Blue i OneBeat pracują nad wspólnym numerem (tak, panowie, ta część powstała po to, aby Was zmobilizować )


Pobierz: http://classic.beatport.com/release/blue-dawn-remixes/2073107Rubik - C.F.E.N. [Armada Captivating / Armada Music]Uważajcie, bo to utwór z serii "produkcje, które znacie, choć nie wiecie, jaki jest ich tytuł". Dlatego nie powinniście go przegapić!

Loz Howlett aka Rub!k (Wielka Brytania) to bez wątpienia wyróżniający się producent z szeregu artystów, z którymi Armada nawiązała współpracę w ostatnich miesiącach. To człowiek, który dobrze wie, jak tworzyć kompozycje dla największych parkietów. Obie produkcje, które wydał niedawno w Armada Captivating, pojawiły się na ostatniej kompilacji Armina van Buurena - “A State Of Trance, Ibiza 2017”.

Jeśli śledzicie trance'owe fora, społeczności lub ogólnie spoglądacie w komentarze na Facebooku bądź YouTube, to powinniście pamietać, że "C.F.E.N." był swego czasu brany za utwory projektu Gaia: najpierw "Saint Vitus", a następnie "Crossfire". I - będę szczery - numer Loza ma o wiele większy potencjał na bycie hymnem trance'owej imprezy, niż wspomniane produkcje Armina i Benno de Goeija. Linia melodyczna "C.F.E.N." jest bardzo 'zaraźliwa' i może pozostać w głowie słuchacza na długie minuty i godziny. Solidna dawka energii!

PS. W mojej ocenie, ten singiel zasłużył na nieco lepszą promocję, zwłaszcza patrząc na to, jak ciepło został przyjęty po światowej premierze podczas Ultra Music Festival w Miami (26 marca br.) w secie Armina van Buurena. Bardzo łatwo było przegapić wydanie tego singla, tym bardziej, że ani razu nie pojawił się on w audycji "A State Of Trance".


Pobierz: http://classic.beatport.com/release/cfen/2087296

Jorn van Deynhoven - Rising High [Who's Afraid Of 138?! / Armada Music]


Jörg Loeffelmeier aka Jorn van Deynhoven (Holandia) wciąż kojarzony jest z remiksem utworu RAM'a "RAMsterdam", a jednocześnie nie jest on artystą, który miałby w swojej dyskografii multum stricte emocjonalnych kompozycji (zwłaszcza w ostatnich latach jego kariery). Tym większą niespodzianką z jego strony jest usłyszenie numeru typu "Rising High" w 2017 roku.

Ale tak, ciągle potrzebujemy takich produkcji: uroczy motyw z przecudownym piano i damskim wokalem w tle. Bardzo podoba mi się konstrukcja kulminacji, podzielona na dwie części. Zwłaszcza druga, która zaprezentowała linię melodyczną w tempie z początku breakdownu - ten zabieg rozgrzewa moją duszę i serce. Czy jesteście gotowi na ponowny odlot z muzyką Johna?


Pobierz: http://classic.beatport.com/release/rising-high/2087304

Amir Hussain & Driftmoon - Stories Written With Roses [Black Hole Recordings] *OSOBISTY FAWORYT ZE STRONY B*


Spójrzmy prawdzie w oczy - to był tydzień pełen genialnych wydań! Jednak kolaboracja Amira Hussaina (Ameer Abdulhusain Almodaweb, Bahrajn) i Driftmoona (Juraj Klička, Słowacja) wydaje się pochodzić z innego, zmysłowego, namiętnego i energicznego świata!

“Stories Written With Roses” ma nie tylko wizualnie ładny tytuł - co to, to nie. Breakdown jest prawdopodobnie jednym z najbardziej poruszających tematów napisanych przez Juraja (melodia, chórki, skrzypce, perkusje... niczym historia o najpiękniejszych aniołach jakie kiedykolwiek widziała planeta Ziemia; płatkach róż lądujących na ich śnieżnobiałe skrzydła... ach...!)

I nagle - przychodzi idealna, silna mieszanka upliftingu, techu i psy-trance'owych stylów! Cudowny kick, wspaniały lead z melodią opartą na breakdownie. Druga część kulminacji prezentuje genialny pomysł pocięcia motywu i połączenia go z psy-techową otoczką. Wyjątkowy numer Amira i Juraja; wierzę, że już niedługo znów połączą swoje siły! Niebiański utwór... z parą niewielkich (acz solidnych) różek!


Pobierz: http://classic.beatport.com/release/stories-written-with-roses-extended-mix/2081010

Aly & Fila with Philippe El Sisi & Omar Sherif feat. Karim Youssef - The Chronicles (FSOE 500 Anthem) [FSOE Recordings]Nareszcie, nadszedł jeden z najbardziej oczekiwanych momentów roku dla fanów Trance - nowy hymn imprez z cyklu Future Sound Of Egypt od duetu Aly & Fila i jego egipskich przyjaciół (producentów: Philippe El Sisi'ego i Omara Sherifa, a także wokalisty - Karima Youssefa)!

Bardzo podoba mi się początek breakdownu, w którym prym wiodą lokalny instrument i zachwycający, basowy efekt. Następnie pojawia się przepiękny temat z wokalami Karima (który świetnie wpasował się w ten orientalny klimat). "The Chronicles" ma jedną z najciekawszych melodii ze wszystkich dotychczasowych hymnów FSOE (jest moim ulubionym od czasu "Sand Theme", hymnu FSOE 250, stworzonym przez Aly & Fila z Bjornem Akessonem w 2012 roku), włożoną w dobrze znany nam styl - porządny kick, charakterystyczne snare'y w przejściach.

Świetne, nie mogę się doczekać, aby usłyszeć (niestety online) Aly & Fila grających ten i wiele innych utworów przy piramidach w Gizie.


Pobierz: http://classic.beatport.com/release/the-chronicles-fsoe-500-anthem/2084875

Denis Sender & DJ T.H. with Cari - I Found You (Myde Remix) [Entrancing Music]


Michael Ommen aka Myde (Niemcy) wciąż wydaje mi się nieco niedocenionym (może jeszcze nieodkrytym?) producentem na scenie. Początkowo był młodą gwiazdą wytwórni Gary'ego D - DJs Present, następnie artystą Condura Sounds i Redux Recordings. Od początku ubiegłego roku, Michael jest przyjmowany przez nieco lepsze labele, m.in. Amsterdam Trance (Raz Nitzan) czy Suanda Music. Dziś prezentuję Wam jego najnowszy remiks dla niemieckiego Entrancing Music.

Dlaczego? Ponieważ Michael stworzył najbardziej kreatywną wizję utworu Denisa Sendera (Denis Nikolaev, Rosja), DJ'a T.H. (Thomas Gatzka, Niemcy) z wokalem Cari (Carina Meeuwig, Holandia), pt. "I Found You". Oprócz dobrej techniki, Myde potrafi wyczarować wyjątkową melodię z prac innych twórców (za przykład niech posłuży też jego nieoficjalny remiks "Dynamite" Garetha Emery'ego i Christiny Novelli, warto wysłuchać!). Energiczna i melodyjna bomba, która bardziej podoba mi się w wersji z głosem Cari (dobra robota!).


Pobierz: http://classic.beatport.com/release/i-found-you/2079660Taival vs Miikka Leinonen - Sputnik [Tangled Audio / Alter Ego Records]Dwie generacje fińskich producentów: starszy (Miikka Leinonen) i nieco młodszy (Timo Vaittinen aka Taival) stworzyli potężny numer pt. "Sputnik" dla Tangled Audio, sub-labelu Alter Ego Records stworzonego przez Tangle'a (Evan Dackerman, Stany Zjednoczone).

Dynamiczna linia melodyczna w klimacie "Das Boot" Klausa Doldingera (który zapewne znacie nieco lepiej w coverze U96). Ma ona ogromny potencjał do rozwinięcia się w hard trance'owy kawałek, jednak ostatecznie otrzymaliśmy tylko / aż mocną, upliftingową i melodyjną kompozycję. Mimo wszystko, utkwiła mi w głowie. Potrzebujemy więcej takich poruszających produkcji jak ta!

Remiks Destii nie przypadł mi do gustu tak jak pierwowzór, ale niewątpliwie zasłużyła na Waszą uwagę, jeśli wolicie techowe kulminacje.


Pobierz: http://classic.beatport.com/release/sputnik/2069346


Dziękuję Wam za każdą opinię o moim artykule i za każde udostępnienie ;)

Poprzedni artykuł: https://cubestage.pl/newsy/1576-taki-tydzien-strona-a-08-14-08-2017


Spodziewajcie się niespodziewanego!

Piotr Dobrowolski - Z Dobrej Woli

http://www.facebook.com/zdobrejwolipl