Taki tydzień - strona B (01-07.08.2017)

известные картины и новости из мира искусства


"Z Dobrej Woli" powraca, prezentując Wam mocniejszą "Stronę B" - recenzję najciekawszych wydań z pierwszych dni sierpnia. Polecamy!
Witajcie! Z tej strony Piotr Dobrowolski. Po ostatniej "Stronie A" mojej serii "Taki tydzień", w której przedstawiłem Wam cztery progresywne produkcje z początku sierpnia, dziś przyszedł czas na bardziej energiczne rytmy. Serdecznie zapraszam Was do lektury i odsłuchu!


Strona A (01-07.08):
https://cubestage.pl/newsy/1566-taki-tydzien-strona-a-01-07-08-2017
Eco & Jennifer Rene - Running [Black Hole Recordings]


Na ten moment czekaliśmy od niecałego roku, od czasu premiery debiutanckiego krążka Eco (Marcello Pacheco, Stany Zjednoczone) pt. "Wolves", wydanego w połowie października 2016 roku. To właśnie tam po raz pierwszy ukazał się numer z jego rodaczką, wokalistką Jennifer Rene. Nadeszła pora na pełną wersję utworu.

Ostatecznie, "Running" spełniło nasze oczekiwania, jakie mogliśmy mieć po ujrzeniu imienia Jennifer przy Eco: dynamiczny i jednocześnie emocjonalny podkład spotyka piękną warstwę tekstową oraz solidny i jeden z najbardziej charakterystycznych głosów na scenie trance'owej. Klimat przypomina mi starsze współprace Rene z Jonasem Steurem - "Fall To Pieces" i "Still I Wait". Perfekcja! Takie utwory pozostają w pamięci na o wiele dłuższy czas, niż inne.

PS. W ostatni piątek zostały wydane remiksy "Running" i... będę szczery, Extended Mix to jedyna akceptowalna wersja.


Pobierz
: http://classic.beatport.com/release/running-extended-mix/2076670Paul Oakenfold - Dreamstate Theme (Kyau & Albert Remix) [Perfecto Records / Black Hole Recordings]


Z całym szacunkiem dla Oakenfolda, przed Wami wersja, która uratowała rozczarowujący hymn tak renomowanej trance'owej imprezy jak Dreamstate (organizowanego przez Insomniac Events). Pierwsze wydawnictwo od Ralpha Kyau i Stevena Moebiusa Alberta od czasu premiery ich szóstego albumu "Matching Stories" prezentuje brzmienia typowe dla ich ostatnich produkcji.

Mimo wszystko, bardzo podoba mi się to, w jaki sposób niemiecki duet rozwinął melodię Paula Oakenfolda. Świetnym pomysłem jest krótka antykulminacja (prezentująca to, co usłyszeliśmy w intro) po pierwszym breakdownie. Drugi drop... przenosi nas w stan prawdziwej euforii. Wizja Ralpha i Stevena w pełni zasłużyła na miano "Dreamstate Theme". Niby prawie nic nowego, a jednak naprawdę zachwyca.


Pobierz:
http://classic.beatport.com/release/dreamstate-theme-kyau-and-albert-extended-remix/2071546


Zack Mia - Ghost Of You [Always Alive Recordings / Enhanced Music] - *OSOBISTY FAWORYT ZE STRONY B*


Imię Zacka Mii nie powinno być dla Was obce. Południowoafrykański producent stworzył kilka przyjemnych prac dla Digital Society Recordings, Perfecto Records i Always Alive Recordings (tutaj m.in.: współpracę z właścicielem labelu, Danielem Kandi'm - "Sector 7" czy - mój ulubiony - wspaniały remiks "Flying Blue" Kandiego i Ferry'ego Tayle'a).

"Ghost Of You" to pierwsze wydawnictwo Zacka od pięciu miesięcy; na które ogromny wpływ miały ostatnie (a może również i starsze) produkcje Ferry'ego Corstena pod aliasem Gouryella. Możecie to odczuć od razu po usłyszeniu głównej melodii. Pomimo tego, ten temat jest tak cudowny i chwytliwy, że idealnie wpasowałby się w nadchodzące show pod nazwą "Gouryella 2.0". Całkowita radość podczas odsłuchu! Dlatego, jeśli inspirujecie się czyimś stylem, twórzcie tak piękne rzeczy, jak robi to Zack. Mega!


Pobierz
: http://classic.beatport.com/release/ghost-of-you/2073819


Andres Sanchez vs Jaadu - Fxck Society [Mental Asylum Records]Label Indecent Noise'a - Mental Asylum Records - przedstawia nowy singiel Andresa Sancheza (Hiszpania); tym razem stworzony we współpracy z debiutantem (tak, to jego pierwsze oficjalne wydawnictwo) ze Stanów Zjednoczonych - Mahmudem Sherifem, czyli Jaadu.

Tytuł może przypomnieć Wam klasyk Reeloopa, pt. "Fucking Society", jednak jego korzeni należy poszukiwać w serialu "Mr. Robot". Użyta w breakdownie przemowa Elliota Andersona (postaci granej przez Ramiego Maleka) pochodzi z pierwszego odcinka tej serii. "Fxck Society" polecam każdemu, kto lubi długie breakdowny z mocnym i jednocześnie pełni melodyjnym finałem w kulminacji; osobiście uwielbiam takie numery, a ten brzmi bardzo profesjonalnie.

Teraz jestem naprawdę ciekaw tego, co Jaadu potrafiłby zaprezentować w solowej produkcji; trzymam kciuki za tego mało znanego twórcę.

Pobierz
: http://classic.beatport.com/release/fxck-society/2079484


Dziękuję Wam za każdą opinię o moim artykule i za każde udostępnienie ;)


Poprzednia "Strona B": http://cubestage.pl/newsy/1560-taki-tydzien-strona-b-25-31-07-2017


Spodziewajcie się niespodziewanego!

Piotr Dobrowolski - Z Dobrej Woli

http://www.facebook.com/zdobrejwolipl