Taki tydzień - strona A (01-07.08.2017)

известные картины и новости из мира искусства


Strona A "Takiego tygodnia" od Z Dobrej Woli czeka już na odtworzenie. Wszystko w Waszych rękach. Jednak w tym wypadku, zamiast naciskać "Play", wystarczy zjechać niżej do tekstu Piotra Dobrowolskiego. No ok, bez naciśnięcia "Play" też się nie obędzie.I to jest to miejsce w artykule, w którym jego autor nie wiedział, jak się z Wami przywitać. "Siemankoooo"? "Hellllloooooł"? "Jak się macie?" Dlatego w dalszej części tekstu przedstawi swoje ulubione produkcje z pierwszego tygodnia sierpnia. Polubcie lub odrzućcie. Z góry dziękuję.

Zapraszam na poprzedni artykuł z tej serii: https://cubestage.pl/newsy/1553-taki-tydzien-strona-a-25-31-07-2017


Ad Brown - Calibre (Solid Stone Remix) [Yin] / Ad Brown - Calibre (Gai Barone Swiss Bahnhof Remix) [Yang] (*FAWORYT STRONY A*) [Yin : Yang]Tripp Baronner i jego wytwórnia Yin : Yang przedstawiają dwie nowe wersje “Calibre” Ada Browna (oryginał został wydany wraz z remiksem ORSEN'a przez Particles w styczniu 2016 roku), stworzone przez znanych i lubianych twórców, kojarzonych z wieloma innymi labelami (m.in. Coldharbour Recordings; obaj wydają tu swoje prace, obaj grają też od kilku lat w corocznym radiowym show pt. "Coldharbour Day”): Solid Stone'a (Elias Barouche, Kanada) i Gaia Barone (Gaietano Barone, Włochy). Możecie pomyśleć: “no, no, światowa czołówka". I tak, tak właśnie jest.


Swój komentarz rozpocznę od remiksu Solid Stone'a. Być może wiecie, jak bardzo uwielbiam jego styl i interpretacje utworów innych artystów. Nawet jeśli czasami jego prace są powtarzalne, to przede wszystkim są hipnotyzujące, jak tylko hipnotyzująca potrafi być muzyka. Tak, wersja Eliasa jest wypełniona schematami znanymi z jego poprzednich singli czy remiksów, zawiera też mnóstwo elementów z oryginału Ada Browna (jak niemal niezmieniona linia melodyczna czy dźwięk dzwonków), możemy śmiało nazwać ją 'reworkiem'. Ale czy z tego powodu przestanę lubić Kanadyjczyka i jego remiks? Oczywiście, że nie. Dobra robota po stronie Yin.I gdy wersja Eliasa był jednym z jego najdłużej oczekiwanych remiksów (premiera miała miejsce 6 maja w Montrealu podczas 6-godzinnego seta 'Open To Close' w ramach 100. epizodu Refresh Radio, wizja Gaietano całkowicie zaskoczyła słuchaczy (praktycznie w dniu rozpoczęcia promocji singla). Wygląda na to, że jego remiks jest hołdem dla szwajcarskiej społeczności (w tym kolegi Gaia, znanego producenta i DJ'a - Bodo Kaisera), bardzo lubianej przez włoskiego muzyka.

W wywiadzie z Solarstone'm (podczas setnego epizodu Pure Trance Radio), Gai przyznał, że jest terapeutą muzycznym, który pracował i z dziećmi, i z dorosłymi (teraz - jak wiadomo - jest skupiony wyłącznie na produkowaniu). I to chyba najlepsza definicja muzyki - dla wielu z nas jest ona rodzajem terapii, lekarstwa. Mogę być tylko wdzięczny Gaiowi za tworzenie tak przepięknych i poruszających klimatów... tak jak tutaj. I jak zwykle - działa na nas od pierwszych sekund swojej pracy.

Piano w breakdownie... cóż, to jeden z najbardziej emocjonalnych motywów jakie słyszałem w ostatnich latach. Prosty, a jakże wzruszający (nie wstydzę się przyznać, że wycisnął ze mnie kilka łez podczas pierwszego odsłuchu). Jak to napisał jeden z komentujących powyższy utwór: Gai Barone po raz kolejny przeniósł czyjś numer do zupełnie innego wymiaru. I to nie jest dla mnie zaskoczeniem; Włoch jest po prostu muzycznym Aniołem Stróżem, który żyje wokół nas. I pomaga każdemu, kto potrzebuje czegoś więcej, niż fast-foodowej muzyki; kompozycji pełnych pasji i uczuć. Szwajcarscy mistrzowie zegarnictwa czy czekoladnictwa - możecie się wiele nauczyć od tego Maestro!

Tym razem zwyciężyła moja jaśniejsza strona - Yang.


Pobierz
: http://classic.beatport.com/release/calibre-solid-stone-remix/2076708 / http://classic.beatport.com/release/calibre-gai-barone-swiss-bahnhof-remix/2076653


Solid Stone feat. Ghost WARS - More [Coldharbour Recordings / Black Hole Recordings]


Czy chcecie usłyszeć coś więcej od Solid Stone'a? (wiem, ta gra słów działa lepiej po angielsku) Ok, szanuję to i zgadzam się. Wytwórnia Markusa Schulza wypuściła drugą z rzędu (po "State Of Mind E.P." duetu Arkham Knights, wydanej 31 lipca) EP-kę, której autorem jest tym razem sam Elias Barouche i będącą pierwszym rozdziałem tajemniczej serii “We Are One”.

“More” to utwór stworzony z amerykańskim wokalistą Chrisem Severe, znanym pod pseudonimem Ghost WARS. I, wow, jest to coś na zasadzie świeżego oddechu w kompozycjach kanadyjskiego producenta. Tak, nadal czuć tutaj jego rękę, ale jednocześnie można odczuć pewną nowość w brzmieniu - nie wiem czy to zasługa kicka, clapów czy pewnych zmian w linii basowej. Świetny męski głos potęguje we mnie pamięć o klimatach produkcji duetu Moonbeam.

A co czeka nas dalej w twórczości Solid Stone'a? Elias, nasze dusze są gotowe na więcej!


Pobierz: http://classic.beatport.com/release/we-are-one-e-p-extendeds/2077648Soty & Seven 24 feat. Angel Falls - Believe In Myself (KaNa Remix) [Pineapple Digital]


Na koniec czeka Was utwór z pierwszej (z - co najmniej - dwóch) paczki remiksów kompozycji Soty'ego (Eugene Soty) i Seven24 (Yuri Semenyaga) z głosem Agnieszki Wasilewskiej - “Believe In Myself”. Ukraiński duet i polska wokalistka otrzymali przepiękną interpretację z Kraju Kwitnącej Wiśni - stworzoną przez Kanę Ijuina.

Nieco szybsza i bardziej dynamiczna wersja, pełna charakterystycznych dźwięków i akordów dla japońskiej muzyki elektronicznej. Pisałem to już tysiące razy w przeszłości, więc ten będzie tysiąc pierwszym - kocham technikę i kreatywność muzyków z tego azjatyckiego kraju. Polubicie ten specyficzny klimat lub nie. Według mnie, remiks KaNy jest naprawdę 'kawaii', czyli uroczy. Sprawdźcie sami ;)


Pobierz:
https://classic.beatport.com/release/believe-in-myself-the-remixes-pt-1/2076855


I to by było na tyle. Już wkrótce pojawi się "Strona B" oraz nową i dłuższą (znacznie dłuższą) "Stronę A" :)


Dziękuję Wam za każdą opinię o moim artykule i za każde udostępnienie ;)


Spodziewajcie się niespodziewanego!

Piotr Dobrowolski - Z Dobrej Woli

http://www.facebook.com/zdobrejwolipl