VIVA Polska po 17 latach kończy nadawanie

известные картины и новости из мира искусства

viva club rotation koniec vivy

Jeden z najpopularniejszych muzycznych kanałów w naszym kraju po 17 latach znika z ramówek TV.

Kanał należący do koncernu Viacom International Media Networks Polska zostanie przekształcony w MTV Music już w październiku tego roku.

Można to niejako nazwać końcem pewnej epoki, gdyż wielu z nas, klubowiczów, wychowało się m.in. na programie Club Rotation czy późniejszym Club Charts.


Możemy przypuszczać, że głównym powodem rebrandingu VIVY jest fakt, że od paru lat kanał obserwuje znaczący spadek oglądalności. Możliwe, że część winy w tym wszystkim ponoszą sami właściciele kanału, którzy w ostatnich latach zamienili jego profil z czysto muzycznego na rozrywkowy. Możliwe, jednak że spadek oglądalności jest spowodowany ogromnym wzrostem popularności w naszym kraju Youtube czy też platform, które umożliwiają słuchanie metodą strumieniowania, jak choćby Spotify, Apple Music czy Deezer.

Pewnym jest, że MTV Music ma być poświęcony tylko i wyłącznie muzyce. Obecnie kanał ten działa już w Australii, Grecji, Holandii, Nowej Zelandii, we Włoszech, Wielkiej Brytanii oraz Irlandii. Wiemy, że w jego lokalnych wersjach spory udział mają rodzimi artyści, tak więc można przypuszczać, że i u nas ten trend będzie miał miejsce.

MTV Music będzie można oglądać w ofercie wszystkich operatorów nadających obecnie kanał VIVA Polska.