Taki tydzień - strona B (25-31.07.2017)

известные картины и новости из мира искусства


Przedstawiamy drugą stronę "Takiego tygodnia" od Z Dobrej Woli - przed Wami sześć energicznych produkcji, które dodadzą Wam skrzydeł skuteczniej niż znany napój energetyczny!Witajcie! Z tej strony Piotr Dobrowolski. Po delikatnej i klimatycznej stronie A, przyszedł czas na zmianę strony na bardziej energiczną, upliftingową i techową - B! Gotowi na jazdę bez trzymanki? Zaczynamy:

Ametrine - Vines Of Jade (Japeboy Remix) [Glowlight Records]Stronę B rozpoczynam od dużej niespodzianki. Bo jak inaczej określić sytuację, w której muzyk, którego znamy głównie z progresywnych produkcji, prezentuje nam mniej znaną, upliftingową stronę swojej duszy w wytwórni, której profil jest nastawiony głównie na progressive house i trance? Taką gratkę zapewnili nam Japeboy (Finlandia) i polska wytwórnia Glowlight Records.

Japeboy bardzo dobrze wykorzystał bogactwo pierwowzoru, zwłaszcza linii melodycznej, przenosząc je do prędkości 138 bitów na minutę. Interesująca kompozycja. Nie jestem przekonany czy w pełni perfekcyjna - szczególnie w kwestii głośności kicka w stosunku do linii basowej w kulminacji (wydaje mi się, że mógłby być głośniejszy, lecz mogę się mylić), ale na pewno zachwycająca!


Pobierz:
http://classic.beatport.com/release/vines-of-jade-ep/2060299


Vast Vision - Hello Sunshine [Alter Ego Records]


Holender Stijn Coppieters, znany z projektu Vast Vision (będącego wcześniej duetem z Rolandem Andriese), po dziewięciu miesiącach przerwy wypuścił nowy singiel, pt. "Hello Sunshine" dla brytyjskiej wytwórni Alter Ego Records. Podobnie jak nadchodzące wydawnictwo w Always Alive Recordings ("Valoris", zaplanowane na 11 sierpnia), "Hello Sunshine" zapewni Wam dawkę euforycznego i energicznego klimatu, którego świetnie słucha się w środku wakacji. Ktoś - być może właściciel wytwórni, Duncan Newell - idealnie to wykombinował (tak, myślę tutaj o dacie premiery). Brzmi cudownie!


Pobierz: http://classic.beatport.com/release/hello-sunshine/2066388


Darren Porter feat. Katherine Amy - Let It Burn [FSOE Recordings]


W połowie maja wydał kolejną kolaborację z Seanem Tyasem pt. "The Potion". Jeden ze szkockich skarbów sceny trance powraca do FSOE Recordings, prezentując kawałek z angielską wokalistką Katherine Amy - "Let It Burn".

Darren Porter - bo oczywiście o nim mowa - zaskoczył mnie ciekawym, bardzo dynamicznym ułożeniem linii melodycznej, w stosunku do charakteru breakdownu. Spodziewałem się tutaj czegoś prostszego i przewidywalnego, dlatego plus dla Portera za kreatywność. Strasznie podoba mi się moment, w którym zwrotka Katherine Amy rozpoczyna się na dobre - słyszymy kick, następnie przytłumiony temat breakdownu, który z każdą chwilą zaczyna odkrywać swoje pełne oblicze. Ma to wspaniały flow!

Wytwórnia duetu Aly & Fila nie zwalnia ani na chwilę, co rusz prezentując to, co - głównie - w upliftingu kochamy najbardziej. Genialne!


Pobierz:
http://classic.beatport.com/release/let-it-burn/2073133


David Forbes feat. Emma Gillespie - Shadows (Cold Blue Remix) [Subculture / Black Hole Recordings]


W lipcu wytwórnia Johna O'Callaghana postawiła na dwa mocne wydania z wokalami. Po ciepło przyjętym singlu Bryana Kearneya i Plumb "All Over Again", przyszedł czas na numer innej (po wspomnianym wcześniej Darrenie Porterze) muzycznej dumie Szkocji - Davida Forbesa, który po raz trzeci połączył siły z Emmą Gilespie (Subculture wydało w 2015 inną wspólną produkcję tej dwójki - "Hope You're Ok").

Już tydzień po wydaniu oryginału, w którym przeważały nieagresywne psy-techowe rytmy i mocna pozycja melodii, słuchacze otrzymali pełną wersję remiksu od Cold Blue (Tobias Schuh, Niemcy), producenta, który już teraz może zaliczyć rok 2017 do jednych z najbardziej udanych w swojej karierze. Po bardzo pomysłowych singlach "On The Outside" (dla Subculture) i "The Clash" (dla Kearnage), Tobias powrócił w remiksie "Shadows" do upliftingowych, powiedziałbym: flagowych brzmień, ułożenia głównej melodii (warto porównać z oryginałem Forbesa) i techniki dla labelu JOC'a. Tak, to melodia i schemat, który słyszeliśmy i pewnie usłyszymy w tym miejscu jeszcze nie raz, nie dwa, ale te elementy są tak urocze (i melodia, i głos Emmy), że naprawdę trudno im się oprzeć.

W moim osobistym rankingu oceniam remiks "Shadows" znacznie wyżej niż - nieco przereklamowane (choć ładne) według mnie - "All Over Again" Kearneya.


Pobierz:
http://classic.beatport.com/release/shadows-cold-blue-remix/2062718


Luciano Martinez & Marcelo Fratini - Smoke Bomb [Digital Society Recordings / Enhanced Music]


Który kraj ma najwierniejszych, najgłośniejszych i najwspanialszych fanów trance? Oczywiście, że Polska :P Jednak nie ukrywajmy - bardzo lubianym miejscem na mapie świata przez producentów i DJ'ów jest Argentyna, ze względu na żywiołowość tamtejszej publiki.

I to właśnie z tego kraju pochodzi dwóch, dotychczas nieznanych mi, twórców - Luciano Martinez i Marcelo Fratini, którzy zadebiutowali w Digital Society Recordings z kawałkiem "Smoke Bomb". Produkcja o schemacie: intro -> breakdown z długim przejściem do climaxu, który w finale głównie powtarza to, co usłyszeliśmy przed motywem z breakdownu. Niby nic nadzwyczajnego, niby przypominające rodaków tych panów, czyli duet Heatbeat, ale jednak ten numer ma w sobie to 'coś'; w tym wypadku są to przede wszystkim leady, które świetnie brzmią z techowym kickiem w kulminacji utworu. Można polubić.


Pobierz:
http://classic.beatport.com/release/smoke-bomb/2063041


Mark Sherry - Music Of The Earth [Outburst Records / Black Hole Recordings] - FAWORYT ZE STRONY "B"!


Szkocja po raz trzeci. Kolejny - choćby po najsłynniejszym, czyli remiksie Axwella do "2 Million Ways" C-Mos - przykład wykorzystania monologu Sun Ra z filmu "Space Is The Place" (1974) w produkcji klubowej. Ale oczywiście nie to jest najwyższą siłą "Music Of The Earth". Bo jeśli ktoś mógłby pomyśleć, czy ten cały Mark Sherry, który jest właścicielem Outburst Records, potrafi jeszcze stworzyć dobry, autorski numer (a nie tylko remiks starszego utworu, a właśnie takimi Szkot zalewa nas w ostatnim czasie), to jego najnowsza propozycja rozwiała chyba wszelkie możliwe wątpliwości.

Świetne zachowanie równowagi między wciągającym tematem a prawdziwym tech-trance'owym szaleństwem w kulminacjach. Widać, że autorem tego singla jest człowiek o ogromnym doświadczeniu, pomysłowości i miłości do gatunku trance. "Music Of The Earth" nie powinno pozostawić Was obojętnymi na parkiecie. Wielkie brawa i ukłony dla Marka Sherry'ego!


Pobierz:
http://classic.beatport.com/release/music-of-the-earth/2078800

Serdecznie zapraszam do komentowania i udostępniania moich tekstów.

Strona A: https://cubestage.pl/newsy/1553-taki-tydzien-strona-a-25-31-07-2017

Z Dobrej Woli

http://www.facebook.com/zdobrejwolipl