Taki tydzień - strona A (25-31.07.2017)

известные картины и новости из мира искусства

Tylko na Cubestage.pl - powrót serii artykułów, którą być może już znacie! "Z Dobrej Woli" prezentuje najciekawsze utwory ostatnich dni według autora strony - Piotra Dobrowolskiego. Polecamy!Witajcie! Z tej strony Piotr Dobrowolski. Od około miesiąca piszę artykuły dla Was, dla społeczności Cubestage.pl. Postanowiłem ponownie ruszyć z moimi artykułami z serii "Taki tydzień", czyli recenzjami bieżących wydań ze sceny klubowej w nowej, odświeżonej formie. Każdy tekst będzie podzielony na dwie części: stronę A (progressive, deep, chillout, house, itp.) oraz B (szybsze utwory, z większą energią).

Przejdźmy od słów do czynów. Co prawda, moje czyny to także słowa... ale jej ważnym czynnikiem jest muzyka. Serdecznie zapraszam:
ARP. - 3-1-6 [Cinematique Records / Manual Music]


Pierwsza propozycja pochodzi od holenderskiego producenta, ukrywającego się pod aliasem ARP. Muzyk należący do rotterdamskiego kolektywu Club von Westen wydał w Cinematique Records (sub-labelu Manual Music) EP-kę pt. "Tetra".

Z tego wydawnictwa wybrałem utwór pt. "3-1-6, w którym - bez przejść za pomocą fx-ów - z biegiem czasu zaczynają pojawiać się kolejne elementy tej muzycznej układanki. Ta nieco przestarzała konstrukcja ma tutaj swój urok, wprowadzając słuchacza w stan zapomnienia swoim leniwym (w dobrym znaczeniu tego słowa) klimatem. Szczególnie spodobały mi się bas i kick. Godne polecenia.


Pobierz:
http://classic.beatport.com/release/tetra-ep/2056530
KIWAMU - Antidepressant (Kenji Sekiguchi Remix) [Otographic Music]


"Nie irytuj się, człowieku" - głosi zasada gry w chińczyka. "Nie stresuj się" - zdaje się dopowiadać japońska wytwórnia Otographic Music, prezentując nowy singiel od KIWAMU "Antidepressant". Właściciel labelu, Kenji Sekiguchi, przedstawił motyw swojego rodaka w progresywnej strukturze, nie rezygnując z atmosfery, która wypełnia deep-house'owy oryginał. Nie brak tutaj również dźwięków charakterystycznych dla japońskich twórców muzyki klubowej.

I po co się truć lekami - muzyczny 'antydepresant' skutecznie rozgoni wszystkie smutki, choćby na te osiem minut. Wskazane jest przyjmowanie więcej niż jednej dawki tego remiksu na dzień.


Pobierz:
http://classic.beatport.com/release/antidepressant/2056169Dan Sieg - They Won't Find You [Mango Alley]Pozostańmy jeszcze na moment w miejscu, gdzie ściera się ze sobą kilka podgatunków house. Nowy wydawnictwo Dana Siega dla Mango Alley zawiera dwa autorskie utwory, okraszone remiksami od King Unique'a do "They Won't Find You" oraz duetu Mononoid do "Sidewinder".

Tytułowy numer amerykańskiego producenta łączy ze sobą elementy progressive i tech house; wykręcone przez niego brzmienia przypominają mi nieco styl Alexa O'Riona. Bardzo podobają mi się wstawki dodane przez Siega - przytłumiony kobiecy głos, śmiech, a także dźwięk uderzających o siebie szklanych butelek, pojawiający się w jednym z ostatnich przejść głównej części. Do tańca i różańca.


Pobierz:
http://classic.beatport.com/release/they-wont-find-you/2071639Controlwerk - Planet (MRTNZ Remix) [Electronic Tree]Będę szczery - zremiksowana edycja albumu Jakuba Helińskiego "Borderline" (którego oryginał został wydany na początku bieżącego roku) dorównała, o ile nie przewyższyła poziomem pierwotnego materiału. Controlwerk może pochwalić się bogatym zestawem interpretatorów jego kompozycji, z których pragnę wyróżnić: Neptuna 505 (Marcin Stępień, Polska; utwór: "Immerse"), Reiklavika (Bartłomiej Szczurek, Polska; "Inner Space"), Fabrik Waya (Fabiano Coratella, Włochy; "Watching The Sunrise") oraz... MRTNZ'a, hiszpańskiego muzyka, który na swój warsztat wziął numer "Planet".

Ruben wykonał bardziej melodyjną wersję. Dodatkowe cymbałki czy flety pojawiające się w tle jego remiksu, mimo swojego uroku, nie odebrały "Planet" mrocznego, dzikiego piękna.


Pobierz: http://classic.beatport.com/release/borderline-remixed-edition/2071629
Gai Barone - Nexo [Zerothree Music] - FAWORYT ZE STRONY "A"!Pewnych ludzi nigdy nie zabraknie w mojej playliście. I taką postacią jest właśnie 'Maestro' Gai Barone, włoski producent, czarodziej analogowych sprzętów. Jego najnowsza propozycja - singiel "Nexo" przywodzi na myśl jego pierwszy utwór dla Zerothree Music, czyli "A Force Called Grafity", wydany na kompilacji "#REALPROG V2" w marcu 2016 roku. Przepiękny, emocjonalny temat (te plucki to poezja!) obudowany w solidnej i gustownej technice Włocha. Jeżeli zachwycacie się muzyką Erica Prydza, a zwłaszcza jego aliasem Pryda - musicie odkryć twórczość Gaietano. Muzyczny cud świata!


Pobierz: http://classic.beatport.com/release/nexo/2065072Christian Monique feat. Denjse - Angel [Addictive Sounds]Stronę A zamykamy, pozostając we Włoszech i nieco zwalniając. Christian Zanardo, znany pod aliasem Christian Monique, robi w ostatnich miesiącach zawrotną karierę. Jego prace są przyjmowane przez coraz lepsze wytwórnie, a jeden z utworów Christiana ("Seven" w remiksie Dimutha K) pojawił się nawet na kompilacji Maxa Grahama - "Cycles 8".


Dziś pragnę zaprezentować Wam pierwszy oficjalny wokalny singiel Włocha, w którym wystąpiła Denjse Zanardo, czyli... siostrzenica producenta. Kawałek jest ozdobiony przepięknymi pluckami, które w drugiej części zostały wzbogacone dźwiękami skrzypiec. Bardzo podoba mi się głos Denjse, jest bardzo łagodny i naturalny, uwielbiam takie skromne, lecz solidne barwy. Kto wie, być może już wkrótce rodzina Zanardo zacznie wspólnie podbijać scenę trance? Trzymam kciuki!


Pobierz: http://classic.beatport.com/release/angel/2061552

Strona "B": https://cubestage.pl/newsy/1560-taki-tydzien-strona-b-25-31-07-2017

Serdecznie polecam!

Z Dobrej Woli

http://www.facebook.com/zdobrejwolipl