Polska obsada plażowej części Audioriver 2017

известные картины и новости из мира искусства

Organizatorzy Audioriver ogłaszają ostatnich artystów zasilających program głównej części festiwalu, czyli tej odbywającej się na plaży nad Wisłą w piątek 28 i sobotę 29 lipca.

Do niemal 50 ogłoszonych wcześniej projektów, właśnie dołączyło blisko 30 polskich twórców, a wśród nich m.in. Baasch, Czeluść (JUTRØ x KOSA), Bass Astral x Igo, Urbanski live, Last Blush oraz DEAS/A_GIM. Z kolei namiot reprezentujący lokalne sceny klubowe, Cities: #TrueMusic Tent, w tym roku we władanie wezmą przedstawiciele Poznania i Górnego Śląska.

Tak, jak w ostatnich latach, Audioriver kładzie bardzo duży nacisk na sprowadzanie artystów, którzy nie mieli wcześniej okazji zaprezentować się na płockiej plaży. Pierwszym z takich projektów jest Bass Astral x Igo, czyli efekt współpracy producenta, Kuby Tracza oraz wokalisty, Igora Walaszka, który w ciekawy sposób łączy elektronikę z mocnym, niemal rockowym śpiewaniem. Duet producencko-wokalny tworzą także Dorota Morawska i Adam Nowak występujący jako Last Blush, łączący łagodne melodie dream-popu z mocnym brzmieniem syntezatorów. Tak, jak wymienione powyżej projekty, na Main Stage zagra również kolejny debiutant, czyli Moosak. Artysta inspirujący się stylem Daft Punk czy Justice ma już w swoim katalogu wydawnictwa we francuskim So French Records.

Bass Astral x Igo - It's Only Emotion: https://youtu.be/BCe_ssqRy_U

Last Blush - About You: https://youtu.be/45wi5sbqs5w

Moosak - The Atomic: https://youtu.be/gOkZlx85HkU

Debiutów nie zabraknie również na scenie T-Mobile Electronic Beats. Czeluść to kolektyw i label znany szczególnie fanom nowoczesnych, pochmurnych odmian elektroniki, które reprezentować będzie dwójka założycieli projektu: JUTRØ i KOSA. Dużo ciekawych brzmień można znaleźć również w twórczości Górnego, czyli artysty znanego wcześniej jako Gooral, który teraz koncentruje się na stylistyce bliższej muzyce techno. Po bardziej eksperymentalnych obszarach porusza się z kolei MANOID, który wraz z końcem czerwca wyda singel nakładem niemieckiej oficyny Hafendisko, w której swoje produkcje wypuszczał chociażby Kasper Bjørke. Za remiksy owego singla odpowiedzialni są Pysh
i Sid Le Rock, a w kolejce czekają kolejne mocne utwory.

JUTRØ - Travva (voc. Linda): https://youtu.be/Sk6OsIncmsM

Górny live at Warsaw Boulevard: https://youtu.be/oli9Q_Bea2w

MANOID ft. Beth – Lovebirds: https://youtu.be/jGZkJsv_fJQ

Na tej samej scenie wystąpi także Piot Bejnar, który wraca na Audioriver, choć tym razem w wersji live. Niedawno wyszedł debiutancki album tego artysty, ale znając kreatywność i żywiołowość Piotra, należy spodziewać się dużo więcej niż zwykłego odegrania najnowszej płyty. Innych powracających na festiwal artystów zobaczymy również na Main Stage: nowy materiał zaprezentuje w Płocku Baasch, który występował już na Audioriver przed dwoma laty po premierze płyty „Corridors”, a teraz jest świeżo po wydaniu świetnego krążka „Grizzly Bear With A Million Eyes”. Na głównej scenie z nowym autorskim projektem wystąpi również Urbanski live, czyli połowa nieistniejącego jużduetu Rysy. Listę artystów z głównej sceny zamyka przyjaciel festiwalu oraz bardzo doświadczony DJ – Angelo Mike.

Piotr Bejnar - Nie Ma Mateusza: https://youtu.be/jeVBLW8in-I

Baasch - Kind Of Coma: https://youtu.be/Mr4I-qtNgD8

Sorry Boys - Wracam (Urbanski Remix): https://youtu.be/dgMQJC2Y9I0

Angelo Mike DJ set at Warsaw Boulevard: https://youtu.be/Ty5QwibCHwQ

Na Audioriver co roku występuje również silna polska reprezentacja muzyki połamanej. Podczas tegorocznej edycji, w Hybrid Tent zagra Handra – ceniony w kraju i zagranicą duet producentów, współpracujący ostatnio z uznaną organizacją Drum & Bass Arena; Mr. Cannabeatz, który dostał ponowne zaproszenie na plażę po żywiołowym występie przed rokiem; Krzyku – wszechstronny DJ oraz aktywny promotor z południowej Polski, a także współtwórcy programu Audioriver, czyli kolektyw NeverAfter.

Handra x QBIG & Zenith B – Orbit: https://youtu.be/2mQPx3vJWBA

Mr. Cannabeatz - 2017|#04: https://www.mixcloud.com/cannabeatz/201704

Krzyku – NFG Talents Mix 014: https://youtu.be/8hFxqwNpDGM

NeverAfter and Lowqui outro at Audioriver 2007: https://youtu.be/z5DedMvZeGo

Bardzo ciekawie zapowiadają się także występy w Cities: #TrueMusic Tent, gdzie tym razem zaprezentują się przedstawiciele Poznania oraz Górnego Śląska. Ze stolicy Wielkopolski na Audioriver przyjądą Conradq i Juniore, czyli twórcy muno.pl, związani m.in. z klubem SQ; Michał Gutkowski reprezentujący Be Kolektiv – grupę osób odpowiedzialną m.in. za Kaskada Festival; a także Tom Palash oraz Tralien, czyli DJ-e znani chociażby z setów w Projekt Lab.

Juniore & ConradqBig Boat Party #5: https://youtu.be/O5YAjgxkl4k

Michal Gutkowski - Arp Journey: https://youtu.be/4LYwkgs0GQI

Tom Palash – Patio, Nowa Jerozolima: https://youtu.be/FZKG6I_THSo

Tralien – Tresor, Berlin: https://youtu.be/4vZzzLijS2s

Z kolei Górny Śląsk reprezentować będą: Siasia – postać bardzo zasłużona dla rodzimej sceny techno; Capo ze znanego projektu Module, organizującego wydarzenia w Katowicach, Krakowie i Wrocławiu; Sierra Cosworth z ekipy Szok, która gościła u siebie m.in. takich artystów, jak Regal czy Ishome oraz kolektyw Urloop, znany m.in. z imprez w INQbatorze.

Siasia - live at INQbator: https://youtu.be/eMj7UhxOJro

Capo - live at Prepar: https://soundcloud.com/capopl/capo-prepar-katowice-160416

Urloop – Shudera: https://youtu.be/JsFlBdoREv8

Sierra Cosworth podcast for SZOK: https://soundcloud.com/szokkato/sierra-cosworth-podcast-for-szok

Listę wykonawców z dzisiejszego ogłoszenia zamykają artyści, których zobaczyć będzie można podczas dwóch nocy w Circus Tent.Spotkamy tam zarówno bardzo obiecujących debiutantów, jak Dasein, Kaotik, Sept czy Sonosanto, ale również powracającego po przerwie Dtekka, czyli najlepszego DJ-a/Producenta roku 2016 według plebiscytu Munoludy. Specjalny projekt w duecie zaprezentują natomiast DEAS, czyli jeden z czołowych producentów krajowej sceny techno oraz A_GIM, który nie tylko współtworzy formacje Nervy i Őszibarack, ale ostatnio wydał również świetną autorską EP-kę pt. „Votulia”.

Dasein – Prometheus: https://youtu.be/-BfHwju-hzQ
Sept - Aviation District: https://youtu.be/No5RZhZl_SI
Sonosanto – Suicide Circus, Berlin: http://bit.ly/2rKxWGB

Essence b2b Dtekk Boiler Room Poland DJ Set: https://youtu.be/gbFpWDlEMTY

To już ostatnia pula artystów z głównej części festiwalu, ale to nie koniec ogłoszeń Audioriver. Już wkrótce organizatorzy ogłoszą m.in. program BURN Stage oraz Sun/Day. Przypominamy, że w sprzedaży dostępna jest III pula biletów na festiwal – cena karnetu dwudniowego wynosi 230 zł, a trzydniowego 290 zł. Wejściówki znajdziesz na http://audioriver.ebilet.pl oraz w salonach Empik w całej Polsce.

Link do wydarzenia: https://cubestage.pl/imprezy/1479-audioriver-festival-2017