​Nagłośnienie Funktion One na Sunrise Festival AfterParty 2017!

известные картины и новости из мира искусства

Atmosfera nieustającej zabawy w doborowym towarzystwie, piękne widoki na Bałtyk, ciepły piasek pod stopami i muzyka w najlepszym wydaniu – AfterParty po Sunrise Festival to najsłynniejsza plażowa impreza w naszym kraju, to doskonałe zwieńczenie święta muzyki klubowej, to niepowtarzalna okazja do delektowania się dzwiękami muzyki House i Trance w najlepszej możliwej jakości. Jakości, którą w tym roku, po raz pierwszy na taką skalę w Polsce, zapewni odpowiedzialny za nagłośnienie brytyjski system dźwiękowy Funktion One.

Charakterystyczne fioletowe głośniki kojarzyć powinni wszyscy bywalcy wielkich światowych festiwali i to nie tylko ze względu na ich kolor czy niebanalny wygląd, ale przede wszystkim dzięki ich niezwykłej jakości reprodukcji dźwięku – wszystko za sprawą w pełni tubowej konstrukcji i charakterystycznego podziału pasma pomiędzy poszczególnymi przetwornikami. „Jesteśmy skoncentrowani na wierności dźwięku, od strony technologicznej nasze podejście to unikanie korekcji w systemie (co powoduje problemy fazowe i zmniejszenie zapasu dynamicznego), jak i przetworników kompresowanych w średnicy pasma (z ich nieodłączną ostrością i zniekształceniami)” - czytamy na stronie marki.

Produkcją systemów nagłośnieniowych Funktion One zajmuje się garstka osób pracujących w podlondyńskiej siedzibie firmy leżącej w malowniczym terenie hrabstwa Surrey. Limitowana ilość wypuszczanych na rynek produktów jest w tym przypadku niebagatelną zaletą - to gwarancja najwyższej jakości i świadomość, że każdy głośnik dopracowany jest w najmniejszym szczególe.

Osiągnięcie najlepszej możliwej jakości dźwięku jest głównym czynnikiem motywującym w Funktion One. Chcemy okazać szacunek należny precyzji ludzkiego słuchu przez dostarczanie produktów ukazujących tak dużą rozdzielczość i ilość detali, jak to tylko możliwe” - twierdzą założyciele Funktion One – Tom Andrews i John Newsham – duet, który już od ponad 45 lat opracowuje, konstruuje, testuje, poprawia i produkuje głośniki. Ci dwaj bardzo uzdolnieni inżynierowie swoją przygodę z dźwiękiem zaczynali w czasach, gdy systemy nagłośnieniowe nie były ogólnie dostępne, a ich obsługa wymagała dużej specjalizacji, w związku z czym firmy nagłośnieniowe produkowały systemy tylko i wyłącznie na swoje własne potrzeby. Budowa systemów koncertowych szła Tomowi i Johnowi tak dobrze, że postanowili rozszerzyć profil działalności i oprócz produkcji systemów na własne potrzeby, podjęli decyzję o rozpoczęciu ich sprzedaży i dystrybucji.

Tak powstała marka Turbosound, która błyskawicznie osiągnęła międzynarodowy sukces i jak to często w takim przypadku bywa, zaczęła podążać swoją własną drogą uzależnioną od słupków sprzedaży i pozostawiała już niewiele do powiedzenia swoim założycielom. Właśnie dlatego Tom Andrews i John Newsham zdecydowali się opuścić swoje, już dojrzałe i samodzielne dziecko by realizować marzenia w nowej firmie – Funktion One Research.

Przez pierwsze lata istnienia Funktion One Research nie wypuściła żadnego produktu. Dopiero na przełomie tysiącleci charakterystyczne fioletowe konstrukcje z szarym „axheadem” stały się dostępne na rynku i w wielu kwestiach pozostawiły konkurencję daleko w tyle. „Nasze systemy nagłośnieniowe charakteryzują się też świetną kontrolą kierunkowości, co pozwala skupić dźwięk tam, gdzie jest potrzebny i zminimalizować wpływ środowiskowy związany z graniem. Nasze projekty skupiają się też na zwiększeniu efektywności (konwersji mocy wzmacniacza w energię akustyczną) - przekłada się to na żywszy i żwawszy dźwięk. Oznacza to także mniejsze zapotrzebowanie na energię elektryczną, potrzebną do osiągnięcia zadanej głośności, co czyni systemy Resolution bardziej efektywnymi energetycznie od innych” - dodają Tom i John.

Pomimo tego, że od chwili wprowadzenia na rynek pierwszego produktu firmy minęło ponad 15 lat, Funktion One wciąż utrzymuje niejako manufakturniczy system pracy. Lata doświadczeń z konstrukcjami oraz konsekwentne i bezkompromisowe podążanie własną drogą przekłada się w prostej linii na wrażenia klubowiczów, którzy doskonale rozpoznają i doceniają charakterystyczne konstrukcje Funktion One - może nieco ekscentrycznej, niszowej, ale uznanej marki, która zaopatruje parkiety klubów na całym świecie.

W tym roku system nagłośnienia Funktion One pozwoli delektować się dźwiękiem na Kołobrzeskiej plaży, gdzie odbędzie się Sunrise Festival AfterParty 2017. Na miejscu będą też przedstawiciele marki w kraju, czyli firma F1:Dystrybucja Polska, która przygotuje prezentację oferty Funktion One (skierowaną w pierwszej kolejności do przedstawicieli krajowej branży klubowej) w postaci demo roomu, gdzie każdy zainteresowany będzie miał okazję zapoznać się ze sprzętem, porozmawiać o nim, a przede wszystkim - posłuchać szerokiego spektrum modeli z oferty marki.

Premierę jakości dzwięku systemu Funktion One będzie można usłyszeć już w niedzielę 23 lipca, czyli trzeciego dnia Sunrise Festival w Kołobrzegu.