Joris Voorn, ZHU i inni na Audioriver Festival

известные картины и новости из мира искусства

audioriver masa gwiazd

Kilkadziesiąt godzin przed czwartkową podwyżką cen karnetów, organizatorzy festiwalu Audioriver podali kolejnych kilkanaście gwiazd, które jednocześnie zamykają zagraniczny program głównej części wydarzenia, czyli tej odbywającej się na plaży nad Wisłą.

Lista koncertów powiększyła się właśnie o występy Birdy Nam Nam, ZHU, Mount Kimbie live, Kraak & Smaak, Jorisa Voorna, Stephana Bodzina live, Nicole Moudaber, Mind Against, Enrico Sangiuliano, Klute, Total Science, BCee, Halogenix oraz MC: LowQui, Wreca i DRS-a. 12. edycja Audioriver odbędzie się w dniach 28-30 lipca w Płocku.

W dzisiejszym ogłoszeniu jak na dłoni widać różnorodność gatunkową i rozmach płockiego festiwalu. Aż trzy projekty to pełnowymiarowe zespoły pokazujące, że muzyka elektroniczna świetnie sprawdza się nie tylko w klubach, ale i na wielkich scenach. ZHU to sensacja ostatnich kilku lat – trudno znaleźć kogoś, kto choćby raz nie trafił na jego hit „Faded”, a to przecież nie jedyna świetna produkcja z debiutanckiego albumu „Generationwhy”, który ukazał się przed rokiem. Podobnie jak ZHU, na pełnowymiarowy koncert przyjedzie duet Mount Kimbie, który ostatni album wydał w 2013 roku, ale wszystko wskazuje na to, że wkrótce dostaniemy nową płytę. Eksperymentujący Brytyjczycy zagrają na T-Mobile Electronic Beats Stage.

ZHU – Faded: https://youtu.be/zk3r-K8TQ5g

Mount Kimbie ft. James Blake - We Go Home Together: https://youtu.be/Q-7wzb7sRg8

Holenderskie trio Kraak & Smaak także na koncertach rozwija się do kilkuosobowego bandu, który w tym roku na Audioriver zagra nie tylko hity wydane przez blisko 15 lat działalności zespołu, ale przede wszystkim utwory z wydanej przed rokiem płyty „Juicy Fruit”, na której znajdziemy mnóstwo słońca i funku. W kilkuosobowym składzie przyjedzie także Birdy Nam Nam, choć to nie jest klasyczny zespół, a trzech genialnych turntablistów, którzy przed rokiem wydali długo wyczekiwany album, „Dance Or Die”

Kraak & Smaak - I Don't Know Why: https://youtu.be/g25aULmdSus

Birdy Nam Nam - U.R.A.O: https://youtu.be/3eLYUMLk_3o

Jak przystało na Audioriver, reprezentacja house’u i techno w dzisiejszym ogłoszeniu także jest piekielnie mocna. Pierwszy występ live Stephana Bodzina w Polsce, debiut słynnej Nicole Moudaber na płockiej plaży czy powrót autora jednego z najsłynniejszych zakończeń Audioriver w historii: Jorisa Voorna – to tylko niektóre z dobrych wiadomości. A przecież jest jeszcze powrót do Circus Tent duetu Mind Against oraz pierwszy polski występ reprezentanta wytwórni Drumcode i GEM: Enrico Sangiuliano.

Stephan Bodzin live - Boiler Room: https://youtu.be/Hv_oF2ol_Ks

Nicole Moudaber & Skin - Someone Like You: https://youtu.be/UomJpXtx-sU

Joris Voorn Boiler Room ADE DJ Set: https://youtu.be/0NGWzaWnZ40

Mind Against - Essential Mix: https://youtu.be/yB3ug2jRFy0

Enrico Sangiuliano – Moon Rocks: https://youtu.be/BQFca9ceSho

Ogłoszenie kończymy drugim filarem płockiego festiwalu, czyli muzyką drum & bass, z której mamy dziś aż siódemkę artystów, z różnych odcieni tego gatunku. Mroczniejszą i mocniejszą stronę zaprezentuje Klute – będący świeżo po swoim kolejnym albumie autorskim – oraz duet Total Science, który kształtował ramy tego gatunku od momentu powstania. Bardziej atmosferyczne i deepowe barwy muzyki połamanej zaprezentuje z kolei Halogenix znany choćby z trio producenckiego Ivy Lab. Najbardziej pogodny i melodyjny w dzisiejszym zestawieniu jest BCee – właściciel Spearhead Records. To jednak nie wszystkio, bo artystów w namiocie Hybrid przez oba dni wspierać będą wokalnie MC: DRS, Wrec oraz przyjaciel festiwalu, zakochany w płockiej plaży LowQui.

Klute - Earth Spits Out The Living: https://youtu.be/0KzV-hwlG-E

Total Science - Another Time: https://youtu.be/FbK-WjEcak0

Halogenix - Beyond The Bounds: https://youtu.be/P7sJ7_UGa5c

BCee - Come And Join Us: https://youtu.be/cP1i_weURLE

Jak już wspomnieliśmy, tylko do końca czwartku karnety na Audioriver dostępne są w promocyjnych cenach 200 zł za wejściówkę dwudniową i 260 zł za trzydniową. Znajdziecie je na http://audioriver.ebilet.pl oraz w salonach Empik w całej Polsce.

Więcej o imprezie: https://cubestage.pl/imprezy/1479-audioriver-festival-2017