Aly & Fila wystąpią podczas Transmission Festival 2017!

известные картины и новости из мира искусства

Zaledwie tydzień temu poznaliśmy nazwisko, które otworzyło tegoroczny skład Transmission Festival. Przypominamy że zagra Ferry Corsten - Gouryella, który zaprezentuje ekskluzywne i unikalne show tworzone specjalnie pod Transmission Prague 2017. Dzisiaj organizatorzy ogłosili że usłyszymy również Aly & Fila czyli egipski duet producentów muzyki trance i DJ-ów, w którego skład wchodzą Aly Amr Fathalah (Aly) i Fadi Wassef Naguib.

Urodzili się w 1981 w Egipcie i znają się od przedszkola. W 1999 pod wpływem muzyki tworzonej przez Paula van Dyka, Steve’a Helstripa i Chicane zaczęli tworzyć muzykę elektroniczną w zbudowanym w tym celu małym studio W 2002 po odniesieniu sukcesu w ojczyźnie podpisali kontrakt z niemiecką wytwórnią Euphonic Records. Ich pierwsze nagranie Eye of Horus zyskało uznanie Paula van Dyka, Armina van Buurena, Tiësto i innych.

W lutym 2009 duet założył własną wytwórnię Future Sound of Egypt, która była sublabelem Offshore.

W październiku 2010 Aly & Fila zajęli 20. miejsce w głosowaniu DJ Mag Top 100, a pod koniec 2010 ich wytwórnia FSOE stała się częścią Armada Music.

Od 2011 duet brał udział w imprezach jubileuszowych audycji A State of Trance (kolejno 500, 550, 600, 650 oraz 700).

Pierwsza wizyta formacji Aly & Fila w Polsce odbyła się 7 listopada 2009 podczas eventu Planet Of Angels w mieście Łódź.

W 2006 Aly & Fila rozpoczęli nadawanie audycji radiowej Future Sound of Egypt. W sierpniu 2013 z okazji jubileuszowej audycji FSOE 300 zorganizowano 5 koncertów w Szarm el-Szejk, Meksyku, Amsterdamie, Buenos Aires i Pradze. W 2014 w ramach odbywającego się w klasztorze Cystersów w Lubiążu festiwalu Electrocity 9 został zorganizowany event FSOE 350 , który był prawdopodobnie największym darmowym eventem w Europie. Druga wizyta odnosząca się do jubileuszu Future Sound Of Egypt w naszym kraju, miała miejsce rok później przy okazji fetowania emisji odcinka nr 400. Impreza z tej okazji miała miejsce na terenie Stoczni Gdańskiej.

Cotygodniowe sety ww. audycji są nadawane w Muzycznym Radiu (sobota, około godziny 1 w nocy).