Jackmaster, Exium live oraz The Belleville Three na Audioriver

известные картины и новости из мира искусства

Kolejne gwiazdy elektroniki wzmacniają scenę T-Mobile Electronic Beats na Audioriver. Jackmaster, Exium live oraz The Belleville Three – wspólny projekt Derricka Maya, Kevina Saundersona i Juana Atkinsa – dołączają do programu T-Mobile Electronic Beats Stage na tegorocznym festiwalu Audioriver.

Przypomnijmy, że wśród wcześniej potwierdzonych na tę scenę artystów są już Moodymann, Robert Hood live, Ben UFO, Planetary Assault Systems live, Dax J oraz Agents Of Time live. Organizatorzy zapowiadają, że to wciąż nie koniec ogłoszeń.

Po zeszłorocznym sukcesie sceny T-Mobile Electronic Beats, która debiutowała na Audioriver, organizatorzy festiwalu obiecywali, że ten rok będzie równie mocny. Kolejnymi nazwiskami dołączającymi właśnie do programu tej sceny, potwierdzają swoje słowa.

The Belleville Three to projekt trzech niezwykle ważnych dla muzyki elektronicznej artystów. Derrick May, Kevin Saunderson i Juan Atkins to pionierzy brzmień techno z Detroit, którzy dali mocne podwaliny dla kształtu tanecznej elektroniki. Dotychczas ich wspólne występy były bardzo okazjonalne, ale teraz wreszcie ruszają w trasę – po niemal 40 latach działalności na scenie muzycznej. Nie tylko Polska, ale cały świat na to czeka!

Jackmaster to z kolei jednoosobowy projekt Jacka Revilla, zajmującego drugie miejsce na liście najlepszych DJ-ów świata wg czytelników portalu Resident Advisor. Podobnie jak ogłoszony wcześniej Ben UFO – nie wydaje własnej muzyki, ale zarządza prestiżowym labelem, Numbers, i specjalizuje się w porywających występach. Ponadto, artysta ma na koncie wyborne kompilacje „FabricLive” i „DJ Kicks”.

Exium live który tworzy dwójka hiszpańskich producentów i performerów. Artyści oficjalnie działają na scenie od 16 lat, mają na koncie trzy pełnowymiarowe albumy oraz pokaźną liczbę EP-ek. Ich twórczość to połączenie różnych odmian muzyki techno, którą wydają m.in. we własnej wytwórni Nheoma oraz w labelu PoleGroup.

Scena T-Mobile Electronic Beats stanie na plaży w Płocku i będzie grać podczas głównej części Audioriver, czyli w dniach 28-29 lipca 2017. Żeby załapać się na wszystkie koncerty, trzeba zaopatrzyć się w kosztujący 200 zł karnet dwudniowy lub droższą o 60 zł wejściówkę obejmującą także trzeci dzień festiwalu. Dobra wiadomość dla abonentów T-Mobile jest taka, że przysługuje im 30 zł zniżki na oba rodzaje karnetów. Wystarczy zgłosić się po specjalny kod, wysyłając bezpłatny SMS o treści Audioriver pod numer 80557.
Otrzymany kod można wykorzystać na http://audioriver.ebilet.pl

Audioriver to jeden z najważniejszych festiwali muzycznych w Polsce i zarazem wydarzenie jedyne
w swoim rodzaju. To tutaj można jednocześnie zobaczyć najsłynniejszych na świecie reprezentantów house'u, techno i drum & bassu, jak i światowe gwiazdy elektroniki ocierającej się o pop, rock czy hip-hop. Audioriver łączy wiele światów i wszyscy tutaj są równi. Gigant sceny jest tak samo ważny jak nieznany eksperymentator. Fan Audioriver jeżdżący do Płocka od lat, jest równie istotny jak początkujący słuchacz elektroniki. Organizatorzy wydarzenia i niezwykle pozytywna publiczność festiwalu witają
z otwartymi ramionami wszystkich, którzy kochają dobrą muzykę i chcą zużyć dużo energii na wyrażaniu tego podczas koncertów, live-actów i setów DJ-skich.

12. edycja Audioriver odbędzie się w dniach 28-30 lipca 2017 w Płocku – na plaży nad Wisłą
i w kilku innych lokalizacjach. Poprzednie cztery edycje zostały wyprzedane jeszcze przed otwarciem bram, a ostatnia zgromadziła aż 28 tysięcy osób.

Dotychczas ogłoszeni artyści to: Adventice (DJ Deep i Roman Poncet) live, Agents Of Time live, Alix Perez, Artefakt live, Ben UFO, Boys Noize, Carl Craig presents Versus Synthesiser, Dax J, DJ Storm, Emperor, High Contrast live, Hugh Hardie, Keeno, Killbox (Ed Rush & Audio), KiNK live, London Elektricity Big Band live, Maduk, Metrik: Life/Thrills feat. Elisabeth Troy & Dynamite MC, Moodymann, Planetary Assault Systems live, Robert Hood live, S.P.Y, Solomun, Tale Of Us, The Erised, Vitalic - ODC live, We Draw A.

Więcej na www.audioriver.pl