Laurent Garnier headlinerem kwietniowego programu klubu Smolna!

известные картины и новости из мира искусства

smolna klub

Laurent Garnier headlinerem kwietniowego programu klubu Smolna!

Jedno z najgłośniejszych miejsc na muzycznej mapie Polski, czyli klub Smolna, ogłosił właśnie bohaterów 8 kwietniowych wydarzeń. Wśród zapowiedzianych artystów są m.in. The Hacker i Julio Bashmore oraz długo wyczekiwany przez fanów Laurent Garnier. Francuz wystąpi w Polsce aż po 7 latach przerwy.

 

„Informacja o występie Garniera to bardzo ważna wiadomość dla wielu fanów elektroniki w Polsce” – mówią przedstawiciele klubu. „To człowiek mający bardzo duży wkład w rozwój sceny na całym świecie – postać bardzo charakterystyczna i charyzmatyczna, której produkcje i projekty sceniczne odegrały bardzo ważną rolę w historii gatunku. Jest chyba niewiele osób wśród fanów muzyki elektronicznej, które nie pamiętają ponadczasowych Crispy Bacon czy Man With The Red Face”.

Co ważne, Laurent Garnier ostatni raz w naszym kraju wystąpił aż 7 lat temu – tyle czasu minęło od jego pamiętnego występu live podczas festiwalu Audioriver w 2010 roku. Tym razem Francuz wystąpi w Polsce aż z 3-godzinnym DJ-setem.

Laurent Garnier - The Man With The Red Face
https://youtu.be/mgcAMdktubQ

Innym ważnym kwietniowym wydarzeniem w klubie będzie BURN Mix-Off, czyli impreza, podczas której poznamy zwycięzcę polskiego finału największego konkursu dla DJ-ów i producentów muzyki elektronicznej. Laureat z Polski wyjedzie na Ibizę, gdzie zmierzy się z twórcami z ponad 20 krajów i powalczy o rezydenturę w jednym z tamtejszych klubów i 100 tysięcy euro zainwestowanych w rozwój jego kariery. Podobnie jak w poprzednich latach, na Mix-Offie wystąpi znany zagraniczny headliner, który zostanie ogłoszony wkrótce.

Wracając jednak do artystów już ogłoszonych, Smolną w kwietniu odwiedzi inny ważny przedstawiciel francuskiej sceny, czyli The Hacker. To jedna z największych postaci sceny electroclash, a to m.in. ze względu na wybuchowy duet z Miss Kittin i świetne sety, z którymi występuje już od lat 90-tych.

Miss Kittih & The Hacker – 1982
https://youtu.be/ASNnl-jgu38

Zmieniając kierunek w stronę nieco innych brzmień elektroniki, należy powiedzieć o zapowiedzianych występach Julio Bashmore’a i Dusky. Ten pierwszy zyskał ogromną popularność, dzięki takim hitom, jak „Au Seve”, „Holding On”, czy wyprodukowanych we współpracy z Jessie Ware utworach „If You're Never Gonna Move”, „Peppermint” i „Sweet Talk”. Natomiast drugi we wspomnianych projektów, to duet producentów i DJ–ów kojarzonych z bardziej bassowymi brzmieniami house i takimi wydawnictwami, jak „Ingrid Is A Hybrid” i „Nobody Else” czy remiksem „Don’t Go” dla Justina Martina.

Julio Bashmore - "Peppermint" ft. Jessie Ware
https://youtu.be/wHa7YZnl-EM

Popularność bassowych brzmień elektroniki kilka lat temu zawdzięczamy również innemu Brytyjczykowi, czyli Pearson Sound, który również wystąpi w kwietniu w klubie Smolna. Artysta nie tylko produkuje i występuje na żywo, ale m.in. wraz z Benem UFO współzarządza również bardzo znaną wytwórnią Hessle Audio.

Pearson Sound – Blanked
https://youtu.be/1iouJn_XL7g

W tym miesiącu na Smolnej wystąpią także Markus Suckut, czyli specjalista od mocniejszych brzmień techno, świętujący właśnie wydanie nowego albumu, a także Fur Coat – znany duet producentów łączących brzmienia techno i tech house, który można było oglądać m.in. podczas zeszłorocznego festiwalu Audioriver.

Fur Coat - Interstellar
https://youtu.be/o5sfaLZ1UjQ

Smolna, pomimo zaledwie kilku miesięcy działalności, jest jednym z nominowanych miejsc w kategorii Klub Roku – Polska w plebiscycie Munoludy 2016. Głosowanie potrwa do 29 marca.

Szczegółowy harmonogram kwietniowych wydarzeń na Smolnej wygląda następująco:
01.04.2017 The Hacker
07.04.2017 Fur Coat
08.04.2017 Markus Suckut "RESIST" Album Tour
21.04.2017 Pearson Sound
22.04.2017 Julio Bashmore
28.04.2017 Burn Mix-Off with…
29.04.2017 Laurent Garnier & Dusky
30.04.2017 Smolna: Międzymiastowa