Top 5 EDM Festiwali w USA

известные картины и новости из мира искусства

Choć elektroniczna muzyka taneczna jest częścią naszego życia przez dziesiątki lat w Wielkiej Brytanii to Ameryce zajęło trochę czasu, aby dostać się na powierzchnie z muzyką, która pierwotnie była stworzona na jej brzegach. Mając na uwadze to iż Amerykańska scena EDM wybuchła w ostatnich latach to nie ma wątpliwości, że Ameryka wie, jak się bawić. USA jest obecnie gospodarzem wiekszęj liczby z najlepszych festiwali EDM niż jakikolwiek inny kraj na świecie. Jeśli planujesz zwiedzić amerykański kontynent tego lata przy cieplejszej pogodzie to oto lista 5 najlepszych amerykańskich festiwali EDM które powinieneś zdecydowanie odwiedzić i być na czas..


EDC LAS VEGAS
Las Vegas, NV, June 17-19 2016

Electric Daisy Carnival jest jednym z największych i najbardziej imponujących festiwali EDM na świecie, z kilkoma wydarzenia ktore odbywają sie w różnych krajach co roku. W 2016 roku festiwale odbędą sie w Meksyku, Las Vegas, Tokjo i właśnie tutaj, w Wielkiej Brytanii. Jak można bylo sie spodziewać, miasto Las Vegas, miasto błyszczących świateł i imponujących pokazów przez cały rok - jest szeroko znane z wystawiania najlepszego EDC jak na razie.
Nie tylko EDC Las Vegas jest najlepszym EDC które można odwiedzić, ale także największym gdyż w 2015 roku odwiedziło go ponad 400 000 fanów. Decydując sie na długa drogę lecąc do Las Vegas, pamiętaj aby zatrzymać sie w jednym z wielu kasyn w okolicy. Biorąc pod uwagę to jak daleko podróżujesz, doskonałym pretekstem jest to aby zrobić sobie duze wakacje z podróży, próbując swoich sił w karcianej grze blackjack zaraz po tym jak festiwal się kończy.


ELECTRIC FOREST
Rothbury, MI, June 23-26 2016

Festiwal muzyki elektronicznej Electric Forest w amerykańskim miasteczku Michigan to czterodniowa impreza obsadzająca jednych z najlepszych EDM, zespołów muzyki Jam oraz psychodelicznych artystów. Chociaż wykonawcy nie zostali jeszcze ogłoszeni , to obsada nigdy nie zawodziła w przeszłości wystawiając takich artystów jak Paul Oakenfold, Soul Clap, Pete Tong & Skrillex ktorzy zagrali w ubiegłym roku.

LOLLAPALOOZA
Chicago, IL, July 28-31 2016

Żadna z amerykańskich wypraw muzycznych nie jest kompletna bez zatrzymywania sie na festiwalu Lollapalooza. Może nie należy on listy typowych festiwali EDM ale dzięki biorącym w nim udział artyści muzyki tanecznej jak i elektroniczne sprawiają iż staje sie większy i lepszy z roku na rok. Dla tych z Was, którzy lubią dobry festiwal o różnego rodzaju muzyce, Lollapalooza jest idealnym festiwalem do odwiedzenia. W ubiegłym roku wystąpili tacy wykonawcy jak m.in. Paul McCartney, Metallica, Florence + The Machine, Kaskade, Nero, DJ Snake & Alesso. Jeśli nie jest to epicki skład to nie wiemy co jest.

IMAGINE
Atlanta, GA, August 27-28 2016

Jeśli masz czas, aby wybrac się w sierpniu tego roku do amerykanskiego miasteczka Georgia, to pamietaj aby zatrzymac sie na festival Imagine Music Festival. Jeśli lubisz bawic sie przy dźwiękach The Crystal Method, Lil Jon, 12 Planet, Brillz, The Glitch Mob, Dada Life & Datsik to znalazlbys sie w swoim zywiole. Zakochalbys sie w zeszlorocznej edycji tego festiwalu a to dopiero po drugi raz kiedy sie odbyla.
Ponownie, obsada artystow nie zostala jeszcze ogloszona biorąc pod uwagę to iz jeszcze zostale wiele miesiecy do imprezy. Wez ten festiwal pod uwage, gdyz w tym roku ma byc bez porownania lepszy do tego, co widzieliśmy w zeszłym roku. Festiwal ten bardzo szybko stał się jednym z najlepszych EDM festiwali na całym świecie.

ELECTRIC ZOO
Ney York City, NY, September 2-4 2016

Trzy dniowy festiwal EDM w Nowym Jorku ponad swieto pracy?  Czego tu nie lubić !? W ubiegłym roku festiwal Electric Zoo mial ponad 140 różnych skladanek dj-owskich ktore zagrane zostaly na ponad sześciu różnych scenach wliczajac w to  występy takich artystow jak Chemical Brothers, Alesso, Above & Beyond, Grammatik, Alison Czarów, Mako, Bassjackers, Griz i Robin Schulza.
Organizatorzy festiwalu starali się w ubiegłym roku, poprawiajac to co było już naprawdę imponującym widowiskiem. Choc nie mamy jeszcze ustalonej obsady tegorocznych wykonawcow to oczekujemy  aby sie dowiedziec tego co zrobia apropo tegorocznego festiwalu Electric Zoo odbywajcageo sie w okolicach maja tak aby pozostal nie zapomnianym wydarzeniem.