Australijski trolling czyli tuturial jak zrobić Big Rooma

известные картины и новости из мира искусства
"Cześć, nazywam się Martin SoundNet Guetta, a to jest tutorial jak stworzyć big room czy jakkolwiek to sie nazywa..."
BIGROOMHOUSE
Niech Was nie zmyli fota przedstawiająca Martina Garrixa i Davida Guette siedzących obok siebie w studiu. Tutorial robienia big roomów, przewijający się przez konta na SoundCloud nie jest do końca tak poważnym przewodnikiem krok po kroku jak by się to mogło wydawać na pierwszy rzut oka.
Dzieło australijskiego producenta SoundNeta w 4 dni nabiło ponad 150 tysięcy odtworzeń na SoundCloud i kilkaset komentarzy. Nietrudno zgadnąć dlaczego - w nieco ponad dwie minuty SoundNet dostarcza błyskawiczny pokaz jak stworzyć big roomowego hiciora. Krok pierwszy: ustaw beat, zrób go z jakiegoś badziewnego, mocarnego kicka (jakiego używa większość big roomowych producentów). Powinieneś mieć go w swojej spiraconej wersji FL Studio. I ustaw tempo na 128 BPM. Tutaj pojawia się kilka porad na temat sampli perkusyjnych, reverba, słynnego snare'a a'la Pryda i wiele innych. Odsłuchajcie pełne nagranie i sami spróbujcie. Jak to ujął SoundNet: "Gratulacje, jesteś producentem g.... " Dobra zabawa, czy gorzka prawda o dzisiejszej rzeczywistości? Sami zdecydujcie:

 

Autor:
Zbigniew "Emill" Pławecki (CubeStage.pl)


Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie i rozprzestrzenianie artykułu bez zgody autora jest zabronione! Prawo chronione przez ustawę z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych: Dz.U. z 1994 r. Nr 24, poz. 83.