Czy DJ Mag top 100 to prawdziwa lista Top 100 DJów?

известные картины и новости из мира искусства

Nie ma chyba drugiego takiego plebiscytu popularności, który wzbudzał by podobne kontrowersje co DJ Mag Top 100. W 2013 fani mocno namieszali w zestawieniu, ogłaszając numerem 1 Hardwella, który zdetronizował wieloletniego lidera - Armina van Buurena. Ponadto pojawiło się w nim wiele nowych postaci, takich jak Nicky Romero, Nervo, Dimitri Vegas & Like Mike, Alesso czy Zedd, którzy w dodatku od razu zajęli wysokie miejsca.

4

Wraz z zestawieniem pojawiły się powtarzające się rokrocznie pytania - czy to rzeczywiście najbardziej popularni DJe danego roku? I czy można było stworzyć ten ranking w jakiś bardziej obiektywny sposób?

Serwis Topple Track, który obwieszcza się "najskuteczniejszym sposobem na usuwanie nielegalnych linków" stworzył własne zestawienie top 100, monitorując aktywność w serwisach społecznościowych. Pod uwagę brano między innymi ilość like'ów na Facebooku, followersów na Twitterze i SoundCloud, wyświetleń na YT i wiele innych czynników. Sprawdzano również przyrosty liczby fanów na poszczególnych serwisach i równie ważne, choć niechlubne, ilości nielegalnych pobrań produkcji. W tej akurat kategorii wygrali (choć tu można raczej powiedzieć "przegrali") Hardwell oraz Calvin Harris.

I co się okazało? Mimo wszystko jednak ranking DJ Maga nie taki zły jak go malują, skoro ten stworzony przez Topple Track wykazał sporo podobieństw ze swoim bardziej znanym odpowiednikiem.

1

23

 


Autor:
Zbigniew "Emill" Pławecki (CubeStage.pl)


Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie i rozprzestrzenianie artykułu bez zgody autora jest zabronione! Prawo chronione przez ustawę z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych: Dz.U. z 1994 r. Nr 24, poz. 83.