Top 20 Beatport w największych stacjach radiowych w 2014

известные картины и новости из мира искусства

Amerykański gigant eventowy, firma SFX nie zaprzestaje swoich podbojów związanych z kolejnymi segmentami rynku muzycznej rozrywki. Billboard ogłosił, że spółka wykupiła udziały w firmie Clear Channel, potentacie na rynku reklamy i środków przekazu, do którego należy - uwaga - 1200 stacji radiowych w Stanach Zjednoczonych. W połączeniu z wykupieniem przez SFX jakiś czas temu Beatporta szykuje nam się niezła ofensywa medialna.

top-20-beatport-w-najwikszych-stacjach-radiowych-w-2014

Jednym z jej elementów będzie audycja powstała przy współpracy z Beatport i emitowana w co najmniej 10 dużych kanałach należących do CC, cotygodniowa lista Top 20 Beatport. Znajdzie się ona m.in. na antenie Z100/WHTZ w Nowym Jorku oraz KIIS-FM w Los Angeles. W ramach współpracy powstanie również seria eventów oraz konkursów dla DJów rozsianych po całych Stanach Zjednoczonych.

John Sykes z Clear Channel powiedział: "EDM to najszybciej rozwijający się gatunek muzyczny w Stanach i radykalnie zmienia swój środek ciężkości z marginesu do mainstreamu. Dlatego chcemy być najlepszym źródłem informacji o EDM."

Dzięki temu przedsięwzięciu gwiazdy beatport, niezależnie od tego czy chodzi o Martina Garrixa czy o deep house'owe duo Dusky, mają szansę trafić do większej liczby odbiorców niż do tej pory.

Kolejnym ważnym wydarzeniem w historii spółki jest sfinalizowanie umowy między SFX i Made Event - agencją stojącą za Electric Zoo. "Chcemy by event stał się międzynarodowym." - a pierwszym objawem tego jest przeniesienie wydarzenia na grunt w Meksyku.

 

 

Autor:
Zbigniew "Emill" Pławecki (CubeStage.pl)

 


Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie i rozprzestrzenianie artykułu bez zgody autora jest zabronione! Prawo chronione przez ustawę z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych: Dz.U. z 1994 r. Nr 24, poz. 83.