18.03.2011 - Melodic Sea

известные картины и новости из мира искусства

 

 

cykl imprez organizowanych w klubach na terenie wielkopolski. Imprez cieszących się coraz większym zainteresowaniem i sławą wśród klubowiczów. W ostrowskim klubie V.I.P. 18 marca (piątek) można będzie usłyszeć bardzo duże spektrum stylów muzyki elektronicznej, zaczynając od muzyki house, poprzez muzykę techniczną a kończąc na muzyce trance. Tej oto niesamowitej nocy zjadą się najlepsi w swoim rodzaju artyści z różnych miast Polski - zaczynając od Poznania, przez Częstochowę i kończąc na Polkowicach. Wspaniałe efekty świetlne klubu połączone z wizualizacjami na żywo, wcześniej wspomnianymi stylami muzyki elektronicznej, live actami, a także świetnymi umiejętnościami artystów stworzą niezapomniany i niepowtarzalny klimat. Wszystkich tych elementów doświadczysz jedynie na imprezie z cyklu Melodic Sea 18 marca 2011 w klubie V.I.P. w Ostrowie Wielkopolskim.

Podczas tego niesamowitego wydarzenia wystąpią:


-Rafuss
-Peter Feel
-In2Vision
-Carl Xim
-Freak
-Dolar
-Mike Blueman

Info o artystach:

 

 

- Rafuss


Rafał,23-letni poznaniak zakochany w muzyce elektronicznej a w szczególności muzyce trance'owej. Zaczynał w wieku szkoły podstawowej od muzyki rockowej, gotyckiej oraz tzw. muzyki czarnej. W wieku 15 lat zainteresował się muzyką elektroniczną a
konkretnie muzyką house'ową. Jego pierwsze kroki związane z dj'ką zaczynały się od takich programów jak Traktor DJ Studio oraz eJay, ale to go nie zaspokajało, więc po pewnym czasie kupił konsolę do domowego użytku. W wieku 16 lat zaprzyjaźnił się z rezydentem 7th Heaven w Poznaniu - DJ'em Olejem i po dwóch latach stał się jednym z rezydentów klubu Zeppelin Hall obok DJ'a Visiona oraz DJ'a K-Seeda. Po upadku klubu
ZH w czerwcu 2008 roku przestał zajmować się muzyką wolniejszą niż 130bpm, zaczął podróżować i odwiedzać jako klubowicz największe eventy w Polsce. Wraz z początkiem roku 2009 kupił bardziej profesjonalną konsolę, by trenować i rozwijać się jeśli chodzi o muzykę trance'ową.Nową inspirację dostał dzięki niektórym występom zagranicznych gwiazd w Polsce, które uwieczniał na zdjęciach publikowanych w sieci. Styl który
aktualnie gra: trance, progressive, uplifting oraz muzykę trance'ową
mieszaną z innymi stylami muzyki elektronicznej.

www.myspace.com/djrafuss

 

 

- Peter Feel


Był pod wpływem muzyki elektronicznej od bardzo dawna, za sprawą dwóch dużo starszych braci. Dzięki nim wychowywał się przy dźwiękach Chemical Brothers, Apollo 44, The Prodigy itd. Przełomem była płyta Safri Duo "Episode Two" z utworem Played-a-Live. To ukierunkowało go na melodyjny trance. Dalej rozwijał się dzięki nie istniejącej już stacji RMI FM, tak by pewnego dnia spotkać u swojego kolegi prosty program do tworzenia muzyki z gotowych sampli eJay. Na tyle go to zaciekawiło, że po krótkim czasie przesiadł się na FL studio, tak by ostatecznie odnaleść się w programie Ableton Live. Jego utwory znalazły uznanie i support u takich artystów jak Tiesto, Roger Shah, Sean Tyas, Manuel la Saux, Flash Brothers itd. Na dzień dzisiejszy tworzy własny styl coś na pograniczu tranceu i houseu.
Na równi z produkcją zaczynał przygodę z djka… Jak większość zaczynał wirtualnie od Atomix MP3, po Virtual DJ, aż do wcześniej już wspomnianego Ableton Live. Utwory do swoich setów dobiera bardzo starannie, tak by budować w swoim występie jedyny i niepowtarzalny show oraz klimat. Za każdym razem zaskakuje czymś innym, od mashupów na żywo po remixy i edity swojego autorstwa. Czym zaskoczy następnym razem? Wystarczy przyjść do klubu i posłuchać jak set może być przygodą, a nie tylko zwyklym mixowaniem ze sobą dwóch utworów.

http://www.myspace.com/peterfeel

 

 

-In2Vision


Ma na imię Łukasz. Pochodzi z małego położonego na Dolnym Śląsku miasteczka. Jak podają źródła urodził się w roku 1985. Muzyką interesował się od najmłodszych lat, słuchając takich klasyków jak: Scooter, Brooklyn Bounce czy Sash! DJ’ką zaraził się w 2004 roku, na jednym z pierwszych polskich dużych eventów. Początkowo sety tworzył na znanych programach komputerowych typu Traktor DJ Studio, gdzie często przebierając w wielu gatunkach muzycznych, szukał swojego stylu. Poszukiwania nie trwały jednak dość długo. Szybko poczuł moc płynącą z trance’owej muzyki, w której bezgranicznie się zakochał. Rok 2008 to początek gry w radiach internetowych.
Na początku były to gościnne sety w mniej lub bardziej znanych stacjach, czy tez
w audycjach znajomych. Początek 2009 roku przyniósł pierwsze występy na żywo
w pobliskich klubach i pubach. Aktualnie prowadzi swoją audycję ”VISIONS” w każdy poniedziałek między 17:00 a 19:00 na falach www.radioftb.net, kanał TRANCE.

www.facebook.com/in2vision

 

- Carl Xim


Carl Xim pochodzi z małej miejscowości, gdzieś w Wielkopolsce... ..od wielu lat jest zainspirowany muzyką elektroniczną.. już jako 13-latek wsłuchiwał się w produkcje Armina van Buurena, Paula van Dyka, ATB.. zafascynowany trancowymi brzmieniami pogłębiał wiedzę, gdy pewnego dnia usłyszał remix Sandera Van Doorna kawałka Control Freak Armina i to było to mocne, porywające tech trancowe brzmienia.. wiedział w jakim kierunku chce podążać.. Słuchanie nie zaspokajało jego potrzeb muzycznych, chciał z muzyką zrobić coś więcej niż tylko słuchać.. już po kilku miesiącach nagrywał pierwsze sety na komputerze, używając Traktora, zaczął szlifować swoje techniczne możliwości, ale to wciąż była zabawa muzyką.. Po czterech lat kupił swoją pierwszą konsoletę, dużo ćwiczył, pracował, udostępniał swoje sety przyjaciołom, przedstawiał swoje umiejętności na forach internetowych.. Wiedział że chce zostać DJ’em.. Wykorzystywał ze swojego sprzętu maksimum możliwości.. Pierwszy raz swój talent DJ’ski prezentował w klubach pobliskich miejscowości, gdzie grał z przyjaciółmi pokazując nie tylko co gra ale i jak gra.. Nagrywał także gościnne sety do audycji radiowych, np. We Love Trance, czy Proggy Globe, był gościem audycji Winylowe Noce w radiu Planeta Poznań. W roku 2009 odszedł od szeroko pojętego trancu, zafascynowały go brzmienia techno, minimal, tech-house, które prezentuje do dziś, dając w swoich setach dużo energii. Większość wolnego czasu poświęca muzyce, która jest jego pasją.

http://www.myspace.com/carlxim

 

-Freak


Urodziłem się w 1984 roku w Poznaniu. Muzyka towarzyszy mi odkąd pamiętam, na początku były to niewinne piosenki dostępne w radiu i tv. W późniejszym czasie zafascynowany muzyką rockową i metalową odnajdywałem nowe, ciekawe brzmienia od Proletaryat'u, Acid Drinkers, Iron Maiden po Metallice . Kiedy usłyszałem Jeana Michelle Jarre’a, to był przełom który odwrócił moje spojrzenie na muzykę. Zacząłem poszerzać swoje horyzonty'Ś, The Prodigy, Apollo 440, Faithless, urywki z Love Parade w telewizji, coraz więcej uczyłem się o nowych dla mnie gatunkach muzyki, jej odmianach i poszczególnych przekazach. Z początku bawiłem się prostymi programami do miksowania by przekonać się jak to w ogóle jest. Im więcej czasu poświęcałem na "zabawę" miksowania utworów, tym bardziej mnie to wciągało, dawało mi radość. W 2008 roku zakupiłem sprzęt i zacząłem stawiać pierwsze kroki za konsoletą. Szlifując swoją technikę dochodziłem do coraz większej wprawy. Rok później zorganizowałem pierwszą imprezę "Let's Play" w nieistniejącej już Balindze w Poznaniu, gdzie wraz z przyjaciółmi prezentowaliśmy swoje dokonania. Miałem przyjemność zagrać na kilkunastu imprezach u boku takich osób jak Dj Sickman, Dj Yapan,Carl Xim, NEXT DJ, MeloDee, Luccio B, Vincent Vik, Jakeill, uczyłem się jak ludzie reagują na muzykę którą gram, jak przekazać im to co czuje i jak sprawić by bawili się równie dobrze jak ja. Obecnie ciągle się rozwijam pod względem muzyki która gram, staram się łączyć to wszystko czego doświadczyłem i czego się nauczyłem. Na dzień dzisiejszy kieruje się w stronę brzmień miniamal – techno i tech-house, ale tez nie zamykam się w tych klimatach. Staram się pokazać ludziom dla których gram ze można połączyć kilka stylów w jedna całość i nadal się świetnie przy tym bawić. Ciągłe ćwiczenia i praca nad technika daje mi dużo radości , robię to co kocham i chce to robić dalej. W przyszłości chciałbym spełnić swoje marzenie i występować dla szerszej publiczności.

www.myspace.com/freakdahouse

 

- Dolar


Jacek Pieniążek a.k.a DoLaR przyszedł na świat w 1990 roku. Od najmłodszych lat wykazywał zainteresowanie muzyką. Czy to przedszkole czy po podstawówka musiał być w centrum zainteresowania. Swoje pierwsze kroki w Dj-ingu (jeśli to tak można nazwać;) ) stawiał właśnie na szkolnych dyskotekach. Kiedy otrzymał swój pierwszy upragniony komputer zaczęła się zabawa z produkcją muzyki. Poczynając od takich programów jak techno, dance E-jay a kończywszy w dniu dzisiejszym na zaawansowanej platformie Cubase oraz FL. O tym człowieku wiedzą najwięcej jego bliscy czy znajomi, kiedy to każda dymówka bądź impreza nie mogła obejść się bez genialnego seta DoLaR’a, który rozbawił całe, dość ambitne towarzystwo jak na te okolice. Młodego Dj’a, producenta jak i jego dema utworów oraz mashupów mogliśmy usłyszeć w różnych klubach woj. Śląskiego takich jak Protector Opatów, Biała , Viva Truskolasy czy w bardzo undergroundowym częstochowskim klubie – rura.  Grał u boku doświadczonych rezydentów , dj Jaco, Konrada oraz razem ze swoim najlepszym przyjacielem – Michałem. W najbliższej przyszłości planuje oficjalne wydanie kilku utworów, których zalążki możemy usłyszeć na setach które prezentuje dla nas w zaprzyjaźnionych klubach.

 

 

-Mike Blueman
Mike Blueman to jego pseudonim artystyczne,na imię ma Michał,pochodzi z małej miejscowości,regionu Wielkopolski... Od najmłodszych lat fascynował się muzyką,wsłuchiwał się w takich artystów jak Depeche Mode,Dj Svenson,Paul Oakenfold.W wieku 14 lat wsłuchiwał się w muzykę elektroniczną,poznając przy tym wiele gatunków muzyki mniej lub bardziej
mu odpowiadających.Wielki wpływ na zamiłowanie do dj-ingu w późniejszym czasie mieli między innymi:Rank1,Tiesto,czy też Armin Van Buuren.Dzięki Nim odkrył swoje prawdziwe zamiłowanie do muzyki z dużą gamą melodii i technicznych brzmień.Swoje pierwsze sety nagrywał na programach komputerowych,w późniejszym czasie zakupił swoją pierwszą konsoletę by w pełni zetknąć się z pasją do muzyki.Do dziś powiększa swoją pasję i nie poprzestaje na naśladowaniu innych lecz pracuje nad wyrobieniem własnego stylu i szlifowaniu własnych umiejętności za konsoletą.Sety tworzone są w trance-owym klimacie i temu gatunkowi jest oddany.Swoje pierwsze umiejętności pokazał w środowisku znajomych na zorganizowanej miedzy innymi przez niego imprezie.Innym miejscem jego spektaklu był bal maturalny,udzielał się rownież na imprezach okolicznych (klub i bar). W
dni codzienne nie pozostawia muzyki,pracuje nad swoimi projektami pod nazwą Trance Of Relay (TOR),w których chce porwać słuchacza w podróż elektronicznej muzyki,zarażając przy tym muzyką którą wyraża swoją osobowość.

www.myspace.com/MikeBlueman

 

Melodic Sea
18.03.2011
Wstęp: 8pln
Start: 20:00
V.I.P. Club
ul. Raszkowska 24,
Ostrów Wielkopolski
Rezerwacje: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.